Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
MİFAD’la Festival bir başka oluyor – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

MİFAD’la Festival bir başka oluyor

246
0
Paylaş:

MİFAD’la Festival bir başka oluyor

BAKIŞ AÇISI / Hüseyin AÇAR –

Genellikle MİFAD ile ilgili olarak festival sonrası bir köşe yazısı yazarak yapılan festivali değerlendirmeye çalışırdım.

Ancak bu kez ilk defa festival öncesi bir yazı yazarak MİFAD Kültür Festivalini sizlerle buluşturmak istedim.

Bu yıl 8’incisi gerçekleştirilecek olan MİFAD Kültür Festivali 14 Haziran Cuma günü minik satranç sporcularına yönelik bir etkinlikle başlayacak. Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda yapılacak olan turnuvası ile festivalin spor etkinliği yapılacak.

Akabinde 15 Haziran Cumartesi günü Milas Açık Hava Tiyatrosunda Modern ve Yöresel Danslar Milaslılarla buluşacak. Festivalin üçüncü ve son gününde ise, yani 16 Haziran Pazar günü saat 20.30’da yine Açık Hava Tiyatrosunda Müzik Dinletisi, Bale ve Jimnastik gösterileri ile Festival sona erecek.

Milas Kaymakamlığı, Milas Belediyesi, Milas Yörük- Türkmen Kültür Derneği, Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası, Milas Ziraat Odası sponsorluğunda yapılacak olan MİFAD Kültür Festivali, yine sanıyorum ki geçmiş festivaller gibi oldukça renkli ve güzel geçecek.

Bu yıl yapılacak olan Kültür ve Sanat Festivalinin tek yeniliği 13 Haziran Perşembe günü akşamı Milas Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Açık Hava Tiyatrosunda yapılacak olan Halk Oyunları Gecesi olacak.

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek MİFAD Kültür ve Sanat Festivali ile ilgili olarak festival öncesinde basın mensuplarıyla yapılan festival bilgilendirme toplantısında MİFAD Başkanı Mustafa Emekli ve MİFAD Yönetim Kurulu Üyesi, eski başkan Emrah Mergen festivale yönelik ilginç detayları basın mensuplarıyla paylaştılar.

Bu paylaşımlardan altı çizilecek derecede bana göre önemli olan bölümlerinden sizlere kısaca söz etmek istiyorum.

Öncelikle MİFAD ile ilgili şahsi görüşümü sizlerle paylaşmak isterim.

MİFAD adını yaptığı güzel, etkili, anlamlı ve renkli etkinliklerle bugüne kadar başarıyla duyurmuş bir derneğimizdir.

Etkinliklerini yakından takip eden biri olarak MİFAD’ın Milas için önemli bir dernek olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Bu yılki festivalle ilgili olarak ilk önemli ayrıntı Milas Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Kültür ve Sanat Festivaline Halk Oyunları bölümüyle destek olmasıdır.

Milas Milli Eğitim Müdürlüğü’nü bu anlamda kutluyor ve teşekkür ediyorum.

İkinci önemli ayrıntı Milas’ta sadece ana sınıflarına yönelik bir Satranç Turnuvasının festivalin önemli bir spor etkinliği olarak karşımıza çıkması ve minik satranç sporcularımızın görülmeye değer heyecanlarının güzelliğini ortaya çıkarmasıdır. Satranç müsabakalarında Milas Satranç Temsilcimiz Elif Vildan Altunbozar ve Satranç Hakemlerimiz de minik sporcularımızın yanlarında destek amaçlı yer alacaklardır. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Festivalin ikinci ve üçüncü günlerinde ise MİFAD bünyesinde bir sene boyunca farklı sanat, kültür ve müzik branşlarında eğitim alan çocuklarımızın, gençlerimizin aldıkları eğitimlerin kalitesini bizlere gösterdikleri gece sanıyorum ki festivalin en güzel ve en renkli görüntülerine sahne olacaktır.

MİFAD, Milas için önemli çalışmalara imza atan önemli bir markadır. Ancak güzel ve kaliteli işler ne yazık ki desteksiz yardımsız yapılamamaktadır.

Ülkemizin ekonomik olarak içinde bulunduğu durumu göz önüne aldığımızda bir şehir için önemli ve güzel işlere imza atanların mutlaka desteklenmesi gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Gönül isterdi ki MİFAD’ın bu yıl 8’incisini gerçekleştireceği Kültür ve Sanat Festivali ulusal hatta uluslararası boyutlarda olsun ve Milas, sanat ve kültür yoluyla daha güzel bir şekilde adından bir kez daha söz ettirsin. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi kaliteli ve güzel işler mutlaka desteklerle yapılanlardır.

Bugüne kadar yapılan tüm MİFAD Kültür ve Sanat Festivallerine Milas’ın yardımsever destekleyicilerinin destekleri olmuştur ve olmaya da devam etmektedir.

Bu anlamda MİFAD’a destek veren herkese teşekkür etmek istiyorum.

MİFAD’ın gerçekleştirdiği tüm Kültür ve Sanat Festivalleri oldukça renkli, güzel ve başarılı geçmiştir.

Bu yıl yapılacak olan 8’inci Festivalin de yine diğerleri kadar güzel geçeceğine olan inancımla MİFAD’ın tüm eğitmenlerine, öğrencilerine ve MİFAD yönetimine güzel işlere imza atarak Milas adına etkinliklerde bulundukları için teşekkür ediyorum.

Milaslı sanatseverleri de bu önemli organizasyonu izlemeye davet ediyorum.

Paylaş:

Yorum Bırak