Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Milas Çocuk Oyunları Şenliği ve Balık Festivali bugün başlıyor – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Milas Çocuk Oyunları Şenliği ve Balık Festivali bugün başlıyor

237
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Milas Çocuk Oyunları Şenliği ve Balık Festivali bugün başlıyor.

Bugün saat 9.30’da Atapark’tan şenlik yürüyüşü ile başlayacak ve iki gün sürecek programda farkındalık etkinliklerinin yanı sıra, ip atlamada Guinness Rekorlar Kitabı’na girme denemesi, çeşitli yarışmalar, geziler ve konserle festival renklenecek.

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ve Balık Festivali’nin programı bugün saat 09.30’da Atapark’tan başlatılıp Müştakbey Caddesi üzerinden tekrar Atapark’ta sona erecek olan şenlik yürüyüşü ile başlayacak. Yürüyüş sonrasında Atapark’ta halk oyunları gösterisinin ardından açılış konuşmaları yapılacak.

Daha sonra çocuk oyunları kapsamında Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının ve milli mücadelenin başladığı 1919 tarihinden hareketle 1919 öğrenci tarafından ‘İp atlama Guinness Rekorlar Kitabı’na girme denemesi yapılacak. Rekor denemesi sonrasında stantlar gezilecek ve öğle yemeği arası verilecek. Aynı gün 14-16 saatleri arasında Milas’ın Kapıkırı Mahallesi’nde çekilen “Bizim Köyün Şarkısı” isimli sinema filmi, Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda çocuklara izletilecek. İlk gün programı, Milas Açık Hava Tiyatrosu’nda saat 20’de Şef Ali Çakır ve ekibi tarafından düzenlenecek konserle sona erecek.

Milas Çocuk Oyunları Şenliği ve Balık Festivali’nde yarın ise Güllük’te 10-11 saatleri arasında balık tutma etkinliği yapılacak. Burada devam edecek olan etkinlikler kapsamında 11-12 saatleri arasında konuşmalar yapılacak ve balık figürü açılışı gerçekleştirilecek.

Festivalde ayrıca balık pişirme yarışması düzenlenecek. Balık pişirme yarışmasında dereceye girenler altın ile ödüllendirilecek. Farkındalık yaratmak amacıyla Güllük sahilinde pet şişelerin toplanacağı balık figürü açılışının ardından konuklara ekmek arası balık sunulacak. Ardından tekne ile üretim çiftlikleri gezilecek ve İassos Antik Kenti Balık Pazarı gezisi düzenlenecek. Festivalin son etkinliği ise Güllük’te Grup Pusula konseri olacak.

Paylaş:

Yorum Bırak