Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
“Koronavirüs Denetimleri” ilçemiz genelinde yapıldı – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

“Koronavirüs Denetimleri” ilçemiz genelinde yapıldı

1111
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

İçişleri Bakanlığı tarafından  81 il valiliğine gönderilen  “Koronavirüs Denetimleri” konulu genelge gereği  Milas’ta da denetimler gerçekleştirildi.

Ülke genelinde olduğu gibi Milas’ta da kamu kurumları,lokantalar,iş yerleri ve vatandaşlara yönelik en kapsamlı Kovid-19 tedbirleri denetimi yapıldı. Yapılan denetimlerde Milas halkı ve vatandaşların maske,mesafe ve hijyen kurallarına tam olarak uyduğu görüldü.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Milas Kaymakamı Eren Arslan başkanlığında sabah saatlerinde başlayan denetimlere, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İlçe Emniyet Müdürü Erman Akkaya, İlçe Jandarma Komutanı Yrb. Hayrettin Fidan, İlçe Sağlık Müdürlüğü temsilcisi Nizamettin İptaş, İlçe Hıfzısıhha Denetim Kurulu Başkanı Emrah Veli Gökbel, Milas Zabıta Müdürü Süleyman Karatoprak ve Kızılay Milas Şube Başkanı Ayşegül Semerci Güneş katıldığı ve denetim esnasında Milas Kızılay Şubesi tarafından esnaf ve vatandaşlara bilgilendirici broşür ve dezenfektan dağıtıldığı belirtildi.

Denetim öncesi açıklamada bulunan Milas Kaymakamı Eren Arslan; “Korona virüs ile mücadelede yeni bir döneme girdik. Pandemi bitmedi, bu konuda tedbirleri elden bırakmamamız gerekiyor. Bugün yapacağımız denetimde vatandaşı bilgilendirmek, korona virüse karşı daha dikkatli olunması yönünde nezaket çerçevesi içerisinde uyarıda bulunmayı amaçlıyoruz. Esnaf ve vatandaşlarımızı maske, mesafe ve hijyen kurallarına karşı uyaracağız ve hep birlikte daha dikkatli olmaya davet edeceğiz” dedi.

Kaymakam Arslan ve beraberindeki heyet Cumhuriyet caddesi, Arasta ve Menteşe caddesi üzerinde yer alan esnaf, vatandaş ve kamu kurum binalarında denetim gerçekleştirdi.

Gerçekleşen denetim sırasında konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, pandemi ile mücadele noktasında yeni bir döneme girildiğinin altını çizdi. Esnaf ve vatandaşların da bu konuda Covid-19 tedbirlerine uymasını isteyen Başkan Tokat, kurallara uyan işyeri sahibi ve vatandaşlara teşekkür etti.

Denetimlerin önümüzdeki günlerde de devam edeceği bildirildi.

Paylaş:

Yorum Bırak