Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Tercih sonuçları 10 Ağustos’ta açıklanacak! – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Tercih sonuçları 10 Ağustos’ta açıklanacak!

1548
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Liselere Geçiş Sınavı sonuçlarına göre ilçemiz Milas’ın genel durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “Yaklaşık 70 öğrencimiz ilk 4.50’lik dilime girdi. İlçemizin genel ortalaması da kırsalı fazla olan bir ilçeye göre iyi” dedi ve açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bu yıl mezun olacak öğrenci sayımız önceki yıllara göre fazla. Fakat artırılan kontenjanlarla herkes bir okula yerleşecek. Boşta kalma kaygısı yaşamamıza gerek yok. İlçemizde görev yapan tüm rehber öğretmenlerimiz tercih süreci boyunca öğ-rencilerimize yol gösterebilmek amacıyla tüm ortaokullarda görevlendirildi. Rehber öğretmenlerimiz öğrencilere bu süreçte EBA üzerinden uzaktan destek verecekler. Görevlendirilen öğretmenlerimiz tercih danışmanlığı için 20 – 29 Temmuz tarihle-ri arasında her gün EBA Canlı Ders oturumlarında öğrencilerimizle olacaklar. Tercih danışma gün ve saatleri öğrencilerimiz okul yöneticilerinden öğrenebilecek. Yerel yerleştirme seçeneğinden 5 tercih yapabilme hakkına sahibiz. Ancak bu tercihler-den yalnızca 3 tanesi aynı okul türünden yapılabilir. Bu yıl yerel yerleştirmede geçen yıldan farklı olarak Milas ilçemizin tamamı tek adres bölgesi olarak tanımlandı. Yani yerel yerleştirmede ilçemizdeki tüm okullar tercih edilebilecek. Merkezi yerleştirmede ise öğrencilerimiz sınavla öğrenci alan okulları tercih edebilecek. İlçemizde Sebahattin Akyüz Fen Lisesi ve Şehit Murat İnci İmam Hatip Proje Okulu sınavla öğrenci almakta. Bu tercih ekranından 10 okul tercih edebilecek. Tercih sonuçları 10 Ağustos’ta açıklanacak. 10 – 14 Ağustos tarihleri arasında 1. Nakil Tercih Başvuruları, 17 – 21 Ağustos tarihleri arasında ise 2. Nakil Tercih Başvuruları yapılacak. Nakil sürecinde de yerleşme şansı devam edecek.”

Dereceye giren öğrenciler Kaymakam Arslan’ı ziyaret etti

LGS sonuçlarına göre ilçemizde dereceye giren öğrenciler Kaymakam Arslan’ı ziyaret etti.

Ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, öğrenciler Toprak Can Mutlukan, Beyza Esenkaya, Elif Cansu Koç, Simge Dere, aileleri ve okul temsilcileri katıldı.

LGS sınavında almış oldukları başarılı sonuç için öğrencileri kutlayan Kaymakam Arslan, “Aldığınız bu güzel sonuç hayatlarınız boyunca devam etsin, ülkemize ve insanlığa faydalı bireyler olmanızı diliyorum” dedi.

Ziyaret, öğrencilere hediyelerinin verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

Paylaş:

Yorum Bırak