Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’

1536
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programları açıklandı.

Menteşe ve Marmaris’te …

Muğla Valiliği’nden yapılan açıklamada anma programı, 15 Temmuz 2020 Çarşamba günü saat 12:30’da, ‘15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı’na fidan dikimi ve mevcut fidanların bakımının yapılmasıyla başlayacak. Saat 13’te ise Menteşe Şehitliği ziyaret edilecek.

Valilik açıklamasında belirtildiğine göre, Marmaris Merkez Atatürk Meydanında yapılacak anma töreni programı, saat 20’de 15 Temmuz Temalı Fotoğraf Sergisinin gezilmesi ile başlayacak.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunması ile sürecek programda daha sonra, “Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua edilmesi, Protokol konuşmaları, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın konuşmaları, Mehter Takımı gösterisi, Cumhurbaşkanlığı 15 Temmuz Kronoloji Filminin gösterilmesi, Günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunması, Tasavvuf müziği dinletisi, Video ve film gösterimi, Su sporları gösterileri” yer alacak.

Anma programı, saat 00.13 itibariyle okunacak selanın ardından sona erecek.

Milas’ta …

Milas Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada ise, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı, 15 Temmuz 2020 Çarşamba günü saat 13’te ilçemizdeki Şehitlik ziyaretiyle başlayacak.

Bu arada, Milas Ulu Camii bahçesinde öğle namazı öncesinde saat 12’de Şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutulup lokma döktürülecek.

Atapark’ta saat 22:30’da saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşımızın okunması ile başlayacak olan anma programında daha sonra, “Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua edilmesi, Protokol konuşmaları, Sinevizyon gösterisi, Günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunması” yer alıyor.

İlçemizdeki anma programı da saat 00:13’te okunmaya başlanacak sela ile tamamlanacak.

Mesajlar …

Muğla Valisi Orhan Tavlı;

15 Temmuz 2016 tarihinde devletimizi, demokrasimizi, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alarak, Cumhuriyetimize ve aydınlık geleceğimize karşı FETÖ/PDY terör örgütü tarafından hain ve alçak darbe girişiminde bulunulmuştur. Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından Demokrasi Zaferimizin 4. Yıldönümü olan 15 Temmuz 2020 Çarşamba günü bir kez daha Milletçe dünyada eşine az rastlanır bir direnişe imza atmanın gururunu hep birlikte yaşayacağız.

O gece Aziz Milletimizin iradesini yok sayan hain kalkışma karşısında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihe geçen çağrısıyla Türk Milleti; ülkesi, vatanı ve bayrağı için meydanlara koşmuştur. Cumhurbaşkanımızın Marmaris’ten yaptığı çağrı dalga dalga tüm yurda yayılmış, canları pahasına meydanlara koşan toplumun hemen her kesiminden vatandaşımız ‘Gün vatana sahip çıkma günüdür’ diyerek destansı bir mücadele sonucunda darbecileri püskürtmüştür.

Anayasal düzenimizi, temel hak ve hürriyetlerimizi ortadan kaldırmaya yönelik darbe teşebbüsüne, geçit vermeyen aziz milletimiz, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet kavramları etrafında tek yürek olmuş, ne pahasına olursa vatanından, bayrağından, hürriyetinden, birlik ve beraberliğinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz Destanı, Aziz Milletimizin şanlı tarihinde asla unutulmayacak ve unutturulmayacak bir şekilde yerini almıştır.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan, kanlarıyla, canlarıyla destan yazan aziz şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi sonsuz, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, hayattaki gazilerimize sağlık afiyet ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.

Milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkan Aziz Milletimizi ve Muğlalı Hemşehrilerimizi saygıyla selamlıyorum.

 

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir;

15 Temmuz 2016’da ülkemiz üzerindeki hain emellerini gerçekleştirmeye çalışan dış destekli Fetullahçı teröristler, kanlı bir saldırı planını ortaya koydu. Şanlı Türk ordumuzun kamuflajlarına bürünmüş teröristler, demokrasimiz ve cumhuriyetimiz başta olmak üzere anayasal düzenimizi akamete uğratmaya çalıştı.

Türkiye, demokrasisine aşık bir ülkedir. İşte bu nedenle, o kara gecede tankların önüne korkusuzca siper olmuş, namluların önünde bir an bile tereddüt etmeden göğsünü germiştir.

Vatansever askeriyle, polisiyle ve en önemlisi halkımızın korkusuz duruşuyla FETÖ’cü teröristler, o gece asla unutamayacakları bir ders aldılar.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarihi ‘Sokağa çıkın’ çağrısını yaptığı sırada Muğla’da bulunduğunu anımsatan Demir, o gece çok sayıda Muğlalının Cumhurbaşkanını savunmak için Marmaris’e gittiğine vurgu yaptı.

Demir; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu, milletin istiklalini, cumhuriyetini, devletini savunmaya yönündeki Muğlamızdan tüm ülkeye yaptığı çağrı, çok kısa sürede karşılık buldu ve Türkiye için eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazıldı. 15 Temmuz Destanı’nda Muğlamızın yeri bu nedenle çok daha farklıdır. Muğlalılar olarak o gün, Sayın Cumhurbaşkanımızın lideri olduğu Türkiye Cumhuriyetini savunmak için bir an bile tereddüt etmeden alanlardaydık; bugün de demokrasi nöbetleri için meydanlarda olacağız.” dedi.

Demir açıklamasını şöyle sürdürdü; “Aziz milletimiz, tarih sahnesinde var oluşundan bu yana özgürlüğünden, bağımsızlığından asla ödün vermemiştir. Demokrasi dışı hiçbir kuvvet, hiçbir terör örgütü milletimizin dünya arenasındaki yükselişinin önüne geçemeyecektir. Cumhurbaşkanımızın sarsılmaz liderliğiyle 2023-2071 hedeflerine yürümeye devam edeceğiz.

15 Temmuz gecesi bir kez daha ‘Gazi’ unvanı almış Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Muğla’yı temsil eden bir üyesi olarak milletimizin hafızasında asla unutulmayacak bir yere sahip 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Muğlamızda şehit verdiğimiz kahraman polis memurlarımız Mehmet Çetin ve Nedip Cengiz Eker olmak üzere tüm demokrasi şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

 

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan;

Ülke ve Millet olarak 15 Temmuz gecesinde tarihimizin en acı günlerinden birini yaşadık. 15 Temmuz 2016 tarihinde demokrasimize ve milli iradeye karşı Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından bir darbe girişiminde bulunulmuştur.

Cumhurbaşkanlığı Külliyemiz,  demokrasinin kalesi olan Gazi Meclisimiz ve güvenliğimizin teminatı olan Emniyet Müdürlüklerimiz, İstihbarat Teşkilatımız bombalandı. Bazı karargâhlarda komutanlarımız rehin alındı. Milletimize ait olan tank, helikopter ve silahlarla milletimize ateş açıldı.

Bir avuç vatan ve millet düşmanının yaptığı bu haince ve alçakça darbe girişimi, başta Sayın Cumhurbaşkanımızın  “dik” ve “cesur” duruşu, ardından da yüce Türk Milletinin vatanımıza ve demokrasiye sahip çıkması neticesinde savuşturulmuş,  ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkılmıştır.

Darbe girişimine; kurum ve kuruluşlarımız ile toplumumuzun tüm kesimleri karşı çıkmıştır. Milli iradeye, demokrasimize ve ülkemize sahip çıkan milletimiz, bu konuda başka ülkelerde örneklerine az rastlanacak bir şekilde destan yazmıştır.

Silahlı Kuvvetlerinin emir komuta zinciri dışında,  Fethullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyesi bir grup askerin başlattığı bu darbe girişimi, sınırlı ama ellerindeki silahların gücüyle tehlikeli bir boyuta ulaşmış yüzlerce vatandaşımızın şehit olmasına, binlerce insanımızın da yaralanmasına yol açmıştır.

Bu girişimi, demokrasimize ve anayasal düzenimize sadakatinden hiç şüphe duymadığımız şerefli ordumuzun tamamına mâl edemeyiz. Ancak bu girişim; silahlı kuvvetlerimiz içerisinde yuvalanan yasadışı terör hücreleri ile mücadelenin önemini tüm demokratik ülkelere hatırlatacak acı bir tecrübe olarak tarihe geçmiştir.

Yaşanan bütün bu olaylar, kadim Türk Milletinin içinde yer alan milli şuur ve millet şuurunun uyanması açısından da önemli bir rol oynamıştır. Bu uyanış, bundan sonra da ülkemizin birliğine, beraberliğine ve bütünlüğüne çok önemli katkı sağlayacaktır.  Milletimizle birlikte meydanlarda her gün tutulan demokrasi nöbetleri bunun açık bir göstergesidir.

Tüm ülke genelinde olduğu gibi bizler de milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkmak için Muğlalı hemşerilerimizle birlikte meydanlarda idik.

Önlenen darbe girişimi, maalesef bazı Batı ülkelerindeki bazı siyasetçi, gazeteci ve akademisyenler tarafından çarpıtılarak ve haksız suçlamalarla bezenerek ele alınmıştır. Bu tür değerlendirmeler hiçbir şekilde tasvip edilemez.

Bu yaklaşımlar demokrasi mücadelesini gölgelemekte, darbeci teröristleri “mazlum” göstermektedir. Oysa darbe teşebbüsü 12 saat geçmeden kamu düzeni tesis edilmiş, hukuk devleti kuralları içerisinde soruşturma süreci başlatılarak, suçun niteliği gereği sanıklar mahkemece tutuklanmıştır.

Gazi Meclisimize, cansiperane görev yapan emniyet güçlerimize ve vatansever halkımıza bomba atan, kurşun sıkan hainler bunun bedelini hukuk çerçevesinde en ağır şekilde ödemektedir ve ödeyecektir.

Tüm vatandaşlarımız biliyor ki; bu süreçte hukuk içerisinde kalındı,  suçlu ile suçsuz ayrımı özenle yapıldı. Suçsuz vatandaşlarımız devletimize güvensinler, ama vatan ve millet düşmanları adaletten korksunlar.

Başta FETÖ terör örgütü olmak üzere, içeriden ve dışarıdan gelen tüm haince girişimlere ve alçakça saldırılara karşı her zaman dimdik ayakta kaldık ve kalmaya devam edeceğiz. Hiçbir güç bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır.

Nasıl ki şanlı tarihimizin bir çok döneminde saldırılara uğramış ve bunları bertaraf etmeyi başarmışsak bundan sonra da vatanımızı, bayrağımızı kanımızın son damlasına kadar korumaya karalıyız.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde FETÖ terör örgütüne karşı aynı azim ve kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz.

Yalnız üzülerek müşahede etmekteyiz ki; maalesef FETÖ terör örgütüne bilerek veya bilmeyerek destek olan, arka çıkan siyasi partilerimiz var. Ümit ederiz ki bu yanlışlarından en kısa sürede dönerler ve FETÖ terör örgütünü terör örgütü olarak kabul eder ve saflarını net olarak belirlerler.

15 Temmuz sürecinde Muğlalı hemşerilerim ve özellikle de Marmarisli hemşerilerim özel bir teşekkürü hak ediyor. Bildiğiniz üzere 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız Marmaris’te idi. Bütün gözler de Marmaris’te ve Sayın Cumhurbaşkanımızın üzerinde idi. FETÖ’cü hainler, o gece Sayın Cumhurbaşkanımıza suikast için Marmaris’e geldiler.

Darbe girişimini haber alan Liderimiz, Genel Başkanımız, Sayın Cumhurbaşkanımız, abdest alıp namaz kılıyor ve çalışma arkadaşları ile darbeyi nasıl bertaraf ederiz diye konuşma yapıyor ve darbe girişimini önlemek için harekete geçiyor. Kararlı ve dik duruşu ile halkımızı meydanlara davet ediyor. Büyük bir tevekkülle hainlerle mücadele ediyordu.

Muğlalı hemşerilerimiz de Sayın Cumhurbaşkanımıza sahip çıktı ve darbenin önlenmesinde büyük bir rol oynadı. Bu mücadeledeki başarıları için sevgili hemşerilerime en içten teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.

Hükümet olarak bir yandan FETÖ, PKK-PYD  terör örgütleri ile mücadele ederken bir yandan da yatırım ve hizmetlere devam ettik.

18 yılda ülkemiz nereden nerelere geldi hep birlikte görüyoruz. Kendi kendimizle yarıştık.  Kendi projelerimizin üzerine çıkmak için çalıştık.

Milletimize olan hizmet aşkımızla iktidarlarımız döneminde Cumhuriyet dönemimizin tamamında yapılanların 3-5 katı hizmetlere imza attık.

Son dönemlerde, ülkemize yönelik saldırıların pervasızca artması, büyüyen, güçlenen, kendi kendine yeten Türkiye’den duyulan rahatsızlıklardan kaynaklanıyor.

Eğer ülkemiz, yakın geçmişteki gibi her şeyiyle dışa bağımlı olsaydı, bu mücadeleyi daha başlamadan kaybetmiştik.

Sağladığımız ekonomik ve siyasi istikrarla, ülkemiz bugün, bölgesel ve uluslararası alanda, güvenlik, istikrar ve refah umutlarına güç katan bir aktör haline geldi.

Ülke olarak nihai hedefimiz; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi  Mustafa Kemal ATATÜRK’ün isabetle belirttiği üzere muasır medeniyet seviyesinin de üzerine çıkmaktır.

Bu çerçevede Liderimiz, Genel Başkanımız, Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği 2023 vizyonu doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bütün plan, proje, eylem ve reformlarımız da bu vizyon üzerine olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle vatan ve millet düşmanlarınca şehit edilen emniyet güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün;

Demokrasinin, özgürlüklerin kısıtlandığı darbe dönemlerinin ülkeleri yıllarca geriye götürdüğünü söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 15 Temmuz hain darbe girişiminin de bu darbelerden biri olduğunu, bu darbe girişiminin siyasi, askeri tüm yönleri ile aydınlatılması, araştırılması ve suçluların cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Başkan Gürün; “Atatürk’ün izinden gittiğimiz sürece Türkiye Cumhuriyeti 15 Temmuzları yaşamayacaktır.”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Atatürk’ün Türk Milleti’nin cesareti, özgüveni ve Kuvayi Milliye ruhuyla kurduğu Türkiye Cumhuriyeti farklı tarihlerde demokrasinin ve özgürlüklerin kısıtlandığı, karanlık darbe girişimleri yaşamış, ne yazık ki ülkemiz çağdaş medeniyetler hedefinden saparak geriye gitmiştir. Tüm bu darbeler döneminin ortak sebebi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün açtığı ve aydınlattığı yoldan sapmak ve ilkelerine, devrimlerine karşı durmaktan kaynaklanmıştır.

15 Temmuz hain darbe girişimi de ne yazık ki bu darbe girişimlerinden biridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli kadroları siyaset eliyle bu hain Fetö terör örgütü üyelerine teslim edilmiş ve en acısı da bu hain terör örgütünün varlığını, kadrolaştığını, darbe yapacağını söyleyenler, yazanlar, uyaranlar ya canından edilmiş ya da hukuk adı altında hapse atılmıştır. Uğur Mumculardan, Ahmet Taner Kışlalılara, Necip Hablemitoğlu’ndan Soner Yalçın’a birçok değerli aydın ya susturulmuş ya da özgürlüklerinden edilmiştir. Durumu en iyi anlatan ve özetleyen cümle yine ileri görüşlülüğü ile geleceğimizi aydınlatan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ten gelmiştir; “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır.”

15 Temmuz 2016’da yaşanan ve Türk Milleti’nin “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” cesareti ve duruşu ile karşı koyduğu darbe girişiminde kaybettiğimiz 249 canımızı ve bu hain terör örgütü nedeni ile yaşamını yitiren tüm vatan evlatlarını saygıyla anıyor, darbe girişiminde yaralanan kahraman gazilerimize minnetlerimi sunuyorum. Atatürk’ün aydınlattığı, açtığı yoldan devrim ve ilkeleri ile ilerlediğimiz sürece Türkiye Cumhuriyeti bir daha 15 Temmuz darbe girişimlerini yaşamayacak, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşacaktır.

 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat;

Bizler ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yürüyen cumhuriyet sevdalıları olarak, demokrasimizi hedef alan her türlü eyleme dün olduğu gibi bugün de karşıyız ve bundan sonra da Ata’mızdan devraldığımız en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti’ni korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz”

Millet olarak varlığımızın temeli olan Türkiye Cumhuriyeti, ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin öncülüğünde yaklaşık yüz yıllık demokrasi kültürüne sahiptir. Yüce Türk milletine mutlu, huzurlu, gururlu, onurlu ve özgür bir şekilde yaşama imkanı sunan Cumhuriyetimiz, iç veya dış kaynaklı olaylardan dolayı zaman zaman zor dönemlerden geçmiştir. Devletimizin yönetimini demokrasi dışı yöntemlerle ele geçirmeyi hedefleyen malum terör örgütü, 15 Temmuz 2016 günü darbe girişiminde bulunmuş, yurtsever vatandaşlarımızın canlarını ortaya koydukları mücadele ve milletimizin dirayeti sayesinde amaçlarına ulaşamamışlardır.

Bizler ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yürüyen cumhuriyet sevdalıları olarak, demokrasimizi hedef alan her türlü eyleme dün olduğu gibi bugün de karşıyız ve bundan sonra da Ata’mızdan devraldığımız en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti’ni korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Demokrasinin, Cumhuriyet değerlerinin ve hukuk devleti anlayışının hakim olduğu, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracağımız günleri hep beraber görebilmek ümidiyle, 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor , bir daha bu tür hain darbe girişimlerinin yaşanmamasını temenni ediyorum.

 

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete;

“Mehmed’im, sevinin, başlar yüksekte!

Ölsek de sevinin, eve dönsek de!

Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!

Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir!

Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!”

Büyük mütefekkir merhum şair Necip Fazıl Kısakürek’in yukarıdaki dizelerinde

anlattığı gibi; 15 Temmuz gecesi tarihi bir direniş gösteren aziz milletimiz, bizim yarınlara

kavuşmamız için canlarını siper ederek tekerleği tümsekte bırakmamışlar ve hain terör örgütü

FETÖ başta olmak üzere bu kanlı darbenin içerisinde yer alan tüm oluşumlara gerekli cevabı

Ankara ve İstanbul illerimiz başta olmak üzere Muğla’mızda da vermişlerdir.

İstikbal ile ikbalimiz için, ilimizde ve yurdumuzun her köşesinde vatan toprağını

kanlarıyla sulayıp, canlarını feda eden tüm şehitlerimizi Rabbimin cennetiyle, cemaliyle

müşerref kılmasını, hain gecede yaralanan Gazilerimize güç ve kuvvet vermesini niyaz

ediyorum.

15 Temmuz, tıpkı İstiklal Harbimiz gibi, Türk milletinin topyekûn kıyamıdır, dirilişidir,

şahlanışıdır. Biz bu bilinçle ilimiz ve ülkemiz için daha çok çalışarak bir daha böyle hain bir

gece yaşanmasına müsaade etmeden, demokrasinin egemen olacağı bir Türkiye için;

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek

Devlet” şiarını benimsemiş bir millet olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle siz kıymetli Muğla’lı hemşerilerime 15 Temmuz gecesindeki

dik duruşları için bir kez daha şükranlarımı sunarken, şehitlerimizi rahmet gazilerimizi minnetle

yad ediyorum.

 

 CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu                                                                                                                                       

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. Yılında yayınladığı mesajda “15 Temmuz hain darbe girişimine yekvücut karşı olan partimiz, Türkiye’nin demokratik birikimine yaslanarak, Cumhuriyeti Demokrasiyle taçlandırma mücadelesini her geçen gün büyütmektedir.” dedi.

Zeybekoğlu halkın 15 Temmuz mücadelesine sahip çıkarak şöyle dedi: “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun vurguladığı gibi: “İki ayrı 15 Temmuz var. Bir, Saray’ın 15 Temmuz’u. İki, halkın 15 Temmuz’u. Halkın 15 Temmuzunda sokağa çıkan 100 binler var, bedel ödeyenler var, demokrasi sevdalıları var…”

Zeybekoğlu, “İktidarın “ne istediler de vermedik” dediği FETÖ’cülerin hain darbe girişimine Gazi Meclis’i kalemiz yaparak direndik. AKP ne yaptı ? Saray Rejimi kurarak, TBMM’yi devreden çıkardı. “Hem FETÖ’nün hain darbe girişimiyle hesaplaşabilecek tek güç CHP’dir. Bunun en açık kanıtı, aradan 4 yıl geçmesine rağmen darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adımın atılmamış olmasıdır.” diyen Zeybekoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor. Tek güvencemiz ve umudumuz yine halkımızın azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyoruz.”

 

AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar;

15 Temmuz 2016 gecesi fetöcü alçaklar tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sadece Milli İradeye değil, Devletimize, Milletimize, birlik ve beraberliğimize, şanlı ordumuza ve mukaddes değerlerimize kasteden hain bir kalkışmadır. Bu hain kalkışma, Aziz Milletimizin, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısı ile ülkemizin her köşesinde vatanına, bayrağına, milletine ve devletine ihanet edenlere karşı sokaklara, meydanlara inerek, havalimanlarını dolduran, namluların, tankların, helikopterlerin, uçakların karşısına dikilen kahraman evlatları tarafından akamete uğratılmıştır.

Aziz Milletimiz, 15 Temmuz hain darbe gecesinde, “eğer konu vatan ise millet ise, gerisi teferruattır” düsturundan hareket etmiş ve Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya’nın Fetih Marşı’ndaki;

Yüzüne çarpmak gerek zamânenin fendini

Göster; kabaran sular nasıl yıkar bendini

Küçük görme, hor görme, delikanlım kendini

Delikanlım, işaret aldığın gün atandan

Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan…  dizelerini bir kez daha gerçekleştirmiştir.

Aziz Milletimiz, genciyle yaşlısıyla, erkeğiyle kadınıyla inandığı, sevdiği ve güvendiği Lideri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına gönülden destek verirken,  ÖMER yürekli HALİS kahramanlar tereddüdü hiç tanımamış DEMİR iradeleriyle ÖMER HALİS DEMİR olmuş, KAHRAMAN olmuş,  ŞEHİT olmuş ve mankurtlaştırılmış hainleri kanlarında boğup heveslerini kursaklarında bırakmıştır.

Çanakkale de, İstiklal Harbinde olduğu gibi, 15 Temmuz hain darbe gecesinde de meydan ve sokaklarda tüm fertleriyle tek yürek tek bilek olarak iradesini darbecilere çiğnetmeyen Türk Milletinin karşısında hiçbir hain düşman duramaz.

Aziz Milletimizin cesareti, hür iradesine sahip çıkma kararlılığı, milli iradeye ve demokrasiye olan inancı, şüphesiz ki her türlü takdirin üzerinde olmuştur.

15 Temmuz hain darbe gecesi şehadete yürümüş ve gazilik mertebesine ulaşmış insanlarımızın şehadet ve gazilik arzularıyla, bu Bayrak için, bu Millet için meydanlara inerek hıyanete karşı duran milyonlarca vatandaşımızın yaptığı fedakârlıklar asla unutulmayacaktır.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle;  Milletimizin demokrasi zaferini kutluyor; Kalpleri iman ve vatan sevgisiyle dolu, Vatan, Millet, Bayrak, İstiklal ve mukaddes değerleri uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor, Kahraman Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Paylaş:

Yorum Bırak