Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
‘Yalıkavak Sokak Hayvanları Kliniği’ açıldı – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

‘Yalıkavak Sokak Hayvanları Kliniği’ açıldı

556
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Bodrum Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü ve Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Haklarını Koruma Çalışma Grubu işbirliğiyle Bodrum Belediyesi tarafından ‘Yalıkavak Sokak Hayvanları Kliniği’ hizmete sunuldu. Klinikte, Yalıkavak ve yakın çevresindeki sokak hayvanlarının aşı, çipleme ve kısırlaştırma hizmetleri verilecek.

Bodrum Belediyesi Basın Bürosundan edinilen bilgiye göre, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Emel Çakaloğlu, Tayfun Yılmaz, Turgay Kaya, Önder Batmaz, Bodrum Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın da aralarında olduğu bir grup gönüllü hayvansever yurttaşın katıldığı açılış töreninde konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bodrum’da çok büyük gönüllü grubumuz var. Onlarla birlikte sahipsiz canların kılına bile zarar gelmemesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Salgın döneminde özellikle herkes evde iken sokakta kalan canlarımıza destek olan, onları besleyen, suyunu veren, rahatsız olduğu zaman kliniğe getiren bütün gönüllülerimize, ‘Kent Konseyi’mize, herkese şükranlarımı sunuyorum. Bodrum’da böyle bir işbirliği lazımdı. Bunu daha da geliştirmek niyetindeyiz. En önemlisi koordinasyonu ve işbirliğini sağlayabiliyor olmamız. Kent Konseyimizin devreye girmesini çok önemsiyoruz. Tabii sadece sokak hayvanları için değil Bodrum’u ilgilendiren diğer bütün sosyal, politik, ekonomik, çevre ne varsa her konuda omuz omuzayız” dedi.

Konuşmasında ayrıca Konacık’ta da bir merkez oluşturulacağını belirten Aras, Bodrum’da, sokak hayvanlarının rahat edecekleri, yeşil enerji ile çalışan, çevreye duyarlı bir barınak projesi üzerinde çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Paylaş:

Yorum Bırak