Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Muğla’ya sağlık alanında 3 iyi haber – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Muğla’ya sağlık alanında 3 iyi haber

1140
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Yeni Milas Devlet Hastanesi’nin yaklaşık bir ay içinde hizmete sunulacağı, Köyceğiz Devlet Hastanesi’nde digital röntgen cihazının kullanıma sunulduğu, yarım kalan yeni Bodrum Devlet Hastanesi yapım işi ihalesinin de 20 Mayıs 2020 tarihinde yapılacağı bildirildi.

AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan ile İl Başkanı Kadem Mete yaptıkları ortak açıklamada; ilçemizdeki 183 servis yatağına ve 31 yataklı yoğun bakım ünitesine sahip Yeni Devlet Hastanesi’nin geçici kabulünün yapıldığı, yeni hastanemizin yaklaşık 1 ay içinde faaliyete alınmasının planlandığı; Bodrum’da, yapımına 2017 yılında başlanan ve yüklenici firmadan kaynaklı sorunlar nedeniyle tamamlanamayan 150 yataklı yeni devlet hastanesi inşaatı ihalesinin 20 Mayıs’ta yapılacağını ve Köyceğiz Devlet Hastanesi’nin ihtiyacı olan dijital röntgen cihazının da kullanıma sunulduğunu bildirdiler.

Demir, Gökcan ve Mete, açıklamalarında daha sonra, “Özellikle Bodrum ilçemizdeki hastanemiz bir süredir yüklenici firma kaynaklı sorunlar nedeniyle ilerleyemiyordu. Sağlık Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler sonucu ihale 20 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek. Bunun ardından çok kısa süre içinde yeni hastanemizi Bodrum’un hizmetine sunacağız. Milas Devlet Hastanesi için de son işlemler gerçekleştiriliyor. Kısa bir zaman diliminde kurulum işlemleri gerçekleştirilecek ve faaliyetlere başlanacak. Hemşehrilerimize, Muğlamıza ve ilçelerimize hayırlı olsun” dediler.

Demir ve Gökcan, ayrıca, TBMM’de sağlık çalışanlarına şiddet olaylarındaki ceza artışlarını sağlayan düzenlemenin de hayırlı olması dileklerini dile getirip Covid-19’la mücadelede sağlık çalışanlarının öneminin bir kez daha anlaşıldığına dikkat çekerek, “Bizler de sağlık çalışanlarımızın fiziki çalışma ortamlarının iyileştirilmesi ve özlük hakları gibi konularda gece gündüz emek vermeyi sürdüreceğiz. Sizlere minnettarız” dediler.

Demir, Gökcan ve Mete, yatırımların kazandırılmasında başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak olmak üzere, emeği geçenlere şükranlarını sundular.

Paylaş:

Yorum Bırak