BAKIŞ Spor Haber / Hüseyin AÇAR –
Seydikemer Belediyespor: 0 – Yeni Milasspor: 1
2019-2020 spor sezonunda Muğla Süper Amatör Futbol Liginde maçlar geçen hafta oynanan karşılaşmalarla devam etti. İlçemizi bu ligde temsil eden Yeni Milasspor alt sıralardan kurtulma ve ligde kalma mücadelesi maçında deplasmanda Seydikemer Belediyespor’u 1-0 yenerek altı hafta sonra yeniden galibiyetle tanıştı ve altın değerinde 3 puan aldı. Yeni Milasspor’un tek golünü penaltıdan Yiğithan Yüksel attı.
Teknik Sorumlu Birol Erten’in takımdan ayrılması sonucu geçen hafta içerisinde takımı Seydikemer maçına Yardımcı Antrenör Selahattin Tireli hazırladı.
Geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan bir dizi olumsuz gelişmelerle morali bozulan Yeni Milassporlu futbolcular Seydikemer karşılaşmasında iyi oyunlarının karşılığını galibiyet ve 3 puanla alarak ligde kalma yolunda rakibi Menteşe Yerküpespor’dan daha avantajlı hale geldiler.
Gümüşlük Gençlikspor: 2 – Menteşe Yerküpespor: 0
Gümüşlük sahasında seyircisiz olarak oynanan lig karşılaşmasında rakibi Menteşe Yerküpespor’u ikinci yarıda attığı gollerle 2-0 yenen Gümüşlük Gençlikspor şampiyonluk yolunda en yakın rakibi Düğerek Güneşspor’la arasındaki puan farkını yediye çıkardı.
Ligde kalma mücadelesi veren Menteşe Yerküpespor ise aldığı bu mağlubiyetle ligde kalma umutlarını kalan 3 maça bağladı.
Alt yapı maçları iptal edildi
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının tehlikeli boyutlara ulaşması ile spor karşılaşmalarında da tedbirler alınmaya başlandı. Üst lig maçlarında müsabakalar seyircisi olarak oynanırken U17 ve daha alt liglerdeki maçlarda ileri bir tarihe ertelendi.
Haftanın maç sonuçları
Süper Amatör Futbol Ligi
Karaovaspor: 0 – Göcek Belediyespor: 1
Seydikemer Belediyespor: 0 – Yeni Milasspor: 1
Gümüşlük Gençlikspor: 2 – Menteşe Yerküpespor: 0
Düğerek Güneşspor: 1 – Dalyanspor: 0
Dalaman Belediyespor: 1 – Muğla Üniversitesi: 0
Milas Esnafspor (bay)
BAL Ligi maç sonuçları
Ortaca Belediyespor: 0 – Kestelspor: 2
Manavgat Belediyespor: 1 – Yatağanspor: 0
Çal Belediyespor: 0 – Akşehir Belediyespor: 1
Sarayönüspor: 0 – Burdur Mehmet Akif Ersoy Ünv: 0
Burdur Oğuzhanspor: 0 – Denizli Sarayköyspor: 0
Kepez Belediyespor: 1 – Isparta 32 Spor: 3
Konya Ereğlispor: 1 – Karaman Belediyespor: 2
2.Amatör Futbol Ligi maç sonuçları
Örenspor: 0 – Bitez Gençlikspor: 2
Bodrum Turkuazspor: 1 – Kavaklıdere Belediyespor: 0
Gündoğanspor: 16 – Konacıkspor: 1
U19 Ligi maç sonucu
Yeni Milasspor: 10 – Gündoğanspor: 0
2. Lig maçı sonucu
B.B.Bodrumspor: 0 – Bandırmaspor: 1
3.Lig maç sonuçları
Fethiyespor: 2 – Büyükçekmece Tepecikspor: 3
Modafenspor: 2 – Muğlaspor: 0
Haftanın maç programı
Süper Amatör Lig
21 Mart Cumartesi saat 14.00
Milas Esnafspor – Karaovasspor
Menteşe Yerküpespor – Düğerek Güneşspor
22 Mart Pazar saat 14.00
Dalyanspor – Seydikemer Belediyespor
Muğla Üniversitesi – Gümüşlük Gençlikspor
Göcek Belediyespor – Dalaman Belediyespor
Yeni Milasspor (bay takım)
- Amatör Lig maçları
22 Mart Pazar saat 14.00
Bodrum Turkuazspor – Gündoğanspor
Konacıkspor – Örenspor
Kavaklıdere Belediyespor – Bitez Gençlikspor
BAL Ligi maçları
22 Mart Pazar saat 14.00
Yatağanspor – Ortaca Belediyespor
Denizli Sarayköyspor – Kepez Belediyespor
Kestelspor – Sarayönü Belediyespor
Karaman Belediyespor – Akşehirspor
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi – Çal Belediyespor
Isparta 32 Spor – Manavgat Belediyespor
Konya Ereğlispor – Burdur Belediye Oğuzhanspor
U19 Ligi maçı
21 Mart Cumartesi saat 12.00 Yeni Milasspor – Milas Gençlikspor
Saat 14.00 Gündoğanspor – Yatağanspor
- Lig maçı
2 Mart Pazar saat 13.30
Niğde Anadoluspor – B.B.Bodrumspor
- Lig maçları
Kozanspor – Fethiyespor
Muğlaspor – Halide Edip Adıvarspor
Haberimizin yayına hazırlandığı saatlerde bu maç programının ertelendiği öğrenildi …
Bu erteleme, futbol, basketbol ve voleybol ligleri başta olmak üzere tüm spor organizasyonları için geçerli …