BAKIŞ Spor Haber / Hüseyin AÇAR –
2019-2020 spor sezonunda ilçemizi Muğla 1. Amatör Futbol Ligi A Grubunda temsil eden Milas Gençlikspor’a Bodrum Yalı Gençlikspor Stadından gelen güzel bir haberle ligin son haftasında şampiyon oluşunu sevenleriyle ve taraftarlarıyla kutladı.
Ligin son haftasına rakibi Göltürkbükü’nün önünden 1 puanla önde giren ve geçtiğimiz hafta sonu bay takım olduğu için lig maçı oynamayan ilçemiz takımı Milas Gençlikspor, Yalı Gençlik’le Bodrum Götürkbükü takımının 1-1 berabere kalmasıyla şampiyonluğunu ilan ederek yeni sezonda Süper Amatör Futbol Liginde yer alma hakkını kazandı.
Teknik Sorumluluğunu Alim Deligöz’ün yaptığı Milas Gençlikspor ligde namağlup şampiyon olurken, hem en az gol yiyen hem de en fazla gol atan takım olarak sezonu başarıyla tamamladı.
B Grubu Şampiyonu Marmarisspor
Muğla 1.Amatör Futbol Ligi B Grubunda ise oynanan son hafta maçları sonrasında Marmaris Gençlikspor grup birincisi oldu ve gelecek sezon Süper Amatör Ligde mücadele etme hakkını kazandı.
Play Off maçı yarın
Muğla Birinci Amatör Futbol Ligi A ve B grubunda ligi ikinci sırada tamamlayan Bodrum Göltürkbükü ile Ula Belediyespor takımları Muğla Atatürk Stadyumunda Süper Amatör Futbol Ligine yükselecek üçüncü takım olmak için karşı karşıya gelecekler.
Ligden düşen iki takım Bafa ve Datça oldular
Birinci Amatör Lig A grubunda ligi son sırada tamamlayan Bafa Belediye Zeytinspor ile B grubunda ligi son sırda bitiren Datça Belediyespor yeni sezonda bir alt kümeye düştüler.
Haftanın Maç Sonuçları
A Grubu
Bodrum Yalı Gençlikspor: 1 – Bodrum Göltürkbüküspor: 1
Güllük Belediyespor: 2 – Özpisispor: 9
Ortaköyspor: 3 – Bafa Belediyespor: 0 (hükmen)
B Grubu
Yeşilüzümlüspor: 2 – Marmaris Gençlikspor: 3
Karaçulhaspor: 0 – Ula Belediyespor: 3
U14 Ligi maçları
Milas Gençlikspor: 3 – Saburhanespor: 0 (Hükmen)
48 Çağdaşspor: 0 – Yeni Milasspor: 0
Yatağanspor: 3 – Körfez 1940 :0
Bodrum 1925: 3 – Bitezspor: 0
B.B.Bodrumspor: 12 – Halikarnasspor: 0
Ortakentspor: 9 – Konacıkspor: 0
Turgutreisspor: 7 – Gümüşlük Gençlikspor: 0
Haftanın maç programı
BAL Ligi
19 Ocak Pazar saat 14.00
Yatağanspor – Burdur Mehmet Akif Ersoy Spor
Bucak Belediye Oğuzhanspor – Ortaca Belediyespor
Kepez Belediyespor – Manavgat Belediyespor
Konya Ereğlispor – Sarayönü Belediyespor
Kestelspor – Karaman Belediyespor
Denizli Sarayköyspor – Çal Belediyespor
Isparta 32 – Akşehirspor
U15 Ligi Maçları
18 Ocak Cumartesi saat12.00
Yeni Milasspor – Saburhanespor
Muğla Atletikspor – Milas Gençlikspor
Bodrum 1925 – Turgutreisspor
Yatağanspor – Bitez Gençlikspor
U14 Ligi maçları
19 Ocak Pazar saat 14.00
Yeni Milasspor – Milas Gençlikspor
Saburhanespor – Yatağanspor
Körfez 1940 – Muğlaspor