Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
Hoş geldin Yeni Yıl – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

Hoş geldin Yeni Yıl

445
0
Paylaş:

Bakış Açısı / Hüseyin AÇAR –

2019 yılının bitip 2020 yılının gelmesine sayılı günler kaldı. 31 Aralık Salı günü saatlerimiz 24:00’ı gösterdiğinde 2019’u hayatımızdan çıkaracağız.

Ve “hoş geldin yeni yıl, bizlere sağlık mutluluk huzur ve güzel şans getir” diyeceğiz.

En azından ben kendi adıma, ailem adıma ve güzel ülkem Türkiye adına yeni yıldan güzel beklentiler içerisinde olacağım.

Yeni yılla ilgili yine geçen yıl olduğu gibi yeni hayaller kuracağım. Yeni yılda kendim için olmasa bile eşim, çocuklarım, arkadaşlarım, dostlarım ve yurdum için güzel dileklerde bulunacağım.

Hani bizden biri olan Nasrettin Hocamızın dediği gibi … Göle maya çalmaya çalışan hocaya, “hoca sen deli misin göl maya tutar mı” demişler, hocamız da lafı hemen yapıştırmış, “ben çalayım da ister tutsun isterse tutmasın” …

Benim ki de işte bu hesap, ben yeni yıldan dileyeyim, beklentilerimi belirteyim de yeni yıl ister gerçekleştirsin isterse gerçekleştirmesin.

Bu haftaki Bakış Açımızda 2020, yani yeni yıl ile buluştuk.

Yeni yıl öncesi yüzümüzü azıcık da tebessüm ettirecek bir yazı ile sizlere yeni yılınız kutlu olsun demek istedim.

Yeni yıl, yeni hayaller yeni umutlar demektir.

Kim bilir kimler yeni yıldan neler bekliyorlar. Aşk, sağlık, huzur, mutluluk, şans, başarı ve tabii ki para!

Şimdi hiç kimse bana çıkıp da benim yeni yıldan hiçbir beklentim yok demesin, asla inanmam.

İllaki herkesin azıcık da olsa yeni yıldan beklentisi vardır.

Yeni Yıl hani şu yabancıların Noel dedikleri gerçi onlar yeni yılı çok daha erken kutluyorlar ama bizler Noel’i değil yeni yılı karşılıyoruz.

Her yerde Noel Baba kıyafetleri giyip omuzlarındaki çuvallarda hediye paketleri taşıyanlar var ya onlar bu işin biraz ticaretindeler gibi …..

Bizi çakma noel babalar ilgilendirmiyor.

Ren geyikleriyle göklerde dolaşıp çatılardan girip çocuklara hediyeler getirirlermişler diye söylenir.

Valla ben bugüne kadar böyle bir baba görmedim de duymadım da, ama çocukları için ölümü göze alan anneleri babaları çok duydum çok gördüm.

Neyse çok da hüzünlü konulara girmeyelim…

Benim sizlerle paylaşacağım çok kısa bir yeni yıl masalı var…

Zaman ayırıp bu yazıyı okur musunuz bilemiyorum, ancak okursanız beğeneceğinizi umuyorum …

Hayallerinize bir kibrit de siz yakın …

Kibritçi Kız … Hayallere yakılan bir kibrit çöpünün ve ölüme giden bir kızın acıklı bir öyküsü.

Yıllarca yani çocukluk dönemlerimizden beri okuduğumuz öğrendiğimiz ve çocuklarımıza da aktardığımız bir masal bu Kibritçi Kızın hayallerini aydınlatan bir masal…

Sokaklarda kibrit satan küçük bir kız yılbaşı gecesi yine sokaklarda kibritlerini satmaya çalışıyormuş. Çok soğuk dondurucu bir havada herkes telaşla evine koşarken küçük kibritçi kızı hiç kimse görmüyormuş.

Tek bir kibrit çöpü satamayan küçük kız dondurucu soğuktan korunmak için bir evin köşesine sığınmış ve ısınmak için bir kibrit yakmış. Her yaktığı kibrit çöpü aydınlandığında küçük kız arzu ettiği hayalleri görmeye başlamış. Zaman geçmiş, yanan her kibrit çöpünde küçük kız mutluluktan mutluğa koşmuş çöp söndüğünde hayalleri de sönmüş son bir kibrit çöpünü de yakan küçük kız bu kez çok sevdiği ninesini görmüş ve onunla birlikte sonsuza kadar göklere yükselmiş.

Sabahleyin sokağa çıkanlar, evin köşesinde donarak ama mutlu tebessümü ile ölen küçük kızı ve ayakları dibindeki kibrit çöplerini görmüşler.

Yeni yıl öncesinde umarım sizleri üzmemişimdir …

Aslında ben bu yazıda güzel şeylerden söz edecektim, ama güzel ülkeme bakınca hayallerimizdeki güzellikleri ne yazık ki pek göremiyoruz.

Trafik terörü, cinayetler, özellikler kadınlara karşı işlenen acımasız suçlar, katledilen hayvanlar, şehit haberleri hep bizleri üzüyor, canımızı yakıyor…

Yeni yılla ilgili çok güzel mesajlar vermek isterdim.. Yeni yılda beklentileriniz karşılık bulsun isterdim.

Kurduğunuz hayaller kibritçi küçük kızın hayallerine benzemesin, daha gerçekçi, yapılabilmesi daha kolay şeylerin hayalleri süslesin yeni yılınızı…

Çevremizdeki küçük kibritçi kızların da varlığını asla unutmayalım.. Yaşamak sadece kendimizin mutluluğu için olmasın…

Mutluluğumuzu, sevgimizi, hoşgörümüzü ve insanlığımızı paylaştığımız sürece hayallerimiz gerçekleşmiş sayılmaz mı?

O zaman yeni yıla hoş geldin diyelim …

Yeni yılınız kutlu olsun sevgili okuyucularım …

Paylaş:

Yorum Bırak