Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
30 Temmuz Salı günü saat 21’de Bodrum Antik Tiyatro’da … – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

30 Temmuz Salı günü saat 21’de Bodrum Antik Tiyatro’da …

755
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber / Ayşegül KAŞKAR –

Bodrum  Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT), 30 Temmuz 2019 Salı günü saat 21’de Bodrum Antik Tiyatro’da “Batakhane Güzeli” adlı müzikal oyunu sahneleyecek.

Erman Canatan’ın yazdığı Batakhane Güzeli adlı eser, Yeşilçam’dan esinlenerek, farklı bir yorumla  müzikal olarak sahneye kondu. Yönetmenliğini Erdal Cindoruk’un yaptığı oyunun seyirciye “esas oğlan, esas kız ve kötü adam, aşk, intikam, kıskançlık ve entrikaların” işlendiği eski yazlık sinema günlerini yaşatacağı belirtildi.

Oyunun tanıtımı da,  yine eski yıllardaki gibi Bodrum sokaklarında, kamyonet üzerine afiş kartelalar bindirilerek canlı anonslarla yapılacak.

Hüseyin Akşen, Tarık Papuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er, Oğulcan Çelik, Cansın Yunt, Yerkan Kahraman, Sertaç Aydın, Ziba Türk, Zeynep Dündar, Ertuğrul Cön, Irmak Çağlar, Filiz Çoktezcanlı, Fazıl Çelikel, Ramin Fahrangniya ne Kantocu Nihal Ekinci’nin rol aldığı oyunun Dekorlarını Kader-Serkan Aktü, Kostümlerini Dittomama yaptı. Oyunun Işık Yönetmeni Hakan Özipek, Müzik Yönetmeni ise Deniz Doğançay.

“Bizim için, sanatçılarımız için değer biçilemez bir onur, gurur”

Son yıllarda hemen hemen tümüyle konserlerle anılan ve fakat tarih boyunca sayısız oyuna sahne olan Bodrum Antik Tiyatro’da modern zamanların ilk tiyatro oyununu sergilemeye hazırlanan Bodrum Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen, bu heyecanı tiyatro tutkunlarıyla paylaşacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Antik Tiyatro M.Ö. IV’üncü yüzyıla tarihlenen görkemli bir yapıdır ve Roma İmparatorluk Çağı öncesi tiyatroların tüm özelliklerini taşımaktadır. Bu muhteşem yapıt, bilinen bilinmeyen binlerce tiyatroya, müzikale, konsere ev sahipliği yapmıştır. Ve ne mutlu bize ki günümüzde ilk kez bu kentin kurumsal sanatsal bir kurumu, yani Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu bu tarihsel mekanda bir tiyatroyu ve hem de müzikal bir oyunu hayata geçirecek. Bu bizim için, sanatçılarımız için değer biçilemez bir onur, gurur” dedi.

“Teşekkürler Bodrum Belediyesi”

BBŞT Müdürü Rezzan Şebin de Bodrum Belediyesi’nin büyük desteğine dikkat çekerek, “Müzikal bir oyun dendiğinde tabii ki heyecanlandım. Ama bir de Antik Tiyatro’da prömiyer önerisi olunca gerçekten korktum. Binlerce yıldır çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan, kültür ve sanatın beşiği Bodrum’un Antik Tiyatrosu’nda ilk kez Bodrum’un yerel bir sanat kurumu bir tiyatro eserini ve müzikal olarak  sahneleyecek. Ciddi bir sorumluluk. Neyse ki Bodrum Belediyesi tüm birimleri, müdürlükleri, çalışanları ve Gıda A.Ş. olarak elinden gelen tüm çabayı sarf ederek destek oldular. Günler yaklaştıkça heyecanım daha artıyor ama ekibimize, tüm sanatçılarımıza güvenim sonsuz. İyi ki varlar. ‘Yaşasın sanat, yaşasın tiyatro’ ve tabii ki yaşasın Bodrumlu sanatseverler” dedi.

Paylaş:

Yorum Bırak