Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php:1) in /srv/users/serverpilot/apps/milasbakis/public/wp-content/themes/the-rex/single.php on line 13
28 öğrenciye hediyeler verildi – Milas Bakış Gazetesi – Milas Haberleri

28 öğrenciye hediyeler verildi

293
0
Paylaş:

BAKIŞ Haber –

Geçen ay yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) sonuçlarına ilçemizden, Türkiye genelinde ilk 10 bine giren öğrenciler Milas Kaymakamı Eren Arslan tarafından ödüllendirildi.

Dereceye giren öğrenciler, aileleriyle birlikte Milas Kaymakamı Eren Arslan’ı ziyaret edip mutluluklarını Kaymakam Arslan ile paylaştılar.

Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleşen ve Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, öğrencilerin öğrenim gördükleri liselerin müdür ve öğretmenlerinin yanı sıra öğrenci velileri de hazır bulunduğu ziyarette bir konuşma yapan Kaymakam Arslan, “Keşke her toplantımızı böyle güzel şeyleri paylaşmak için yapsak. Bugün Yükseköğretim Sınavı’nda ilçemizden çok nitelikli okulların tercih edilebildiği, girilebildiği bir yarışta başarı gösteren öğrencilerimizle birlikteyiz. Öncelikli olarak bu başarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Velilerimizi, sizlere emek veren öğretmenlerinizi, okul idarecilerinizi de kutluyorum.

Aranızda, Türkiye’de ilk 105’e giren kardeşimizden diğer derecelere kadar 28 öğrencimiz var. Sizlerle tanışmaktan ve başarınızdan mutlu oldum. İnşallah bu başarınız süreklilik kazanır ve bundan sonra da devam eder.

Milas, her türlü potansiyelinin yanında insan kaynağı itibariyle de şu an bulunduğumuz yerden çok daha yukarılarda olmak zorunda. Çünkü şu anda bulunduğumuz seviyeyi genel manada yeterli görmüyorum. İşte sizin gibi örnek başarılar, sizi takip eden kardeşlerimize de rehber olacak, onları özendirecek ve onların da daha büyük başarıları kazanmaları açısından örnek olacaktır.

Umarım hepiniz gönlünüzden geçen üniversite eğitimini alırsınız. Daha sonra mezun olup vatanımıza, milletimize, ailenize yararlı gençler olarak hizmet edersiniz. Bugün biz büyüklerinizin yaptığı görevleri, sizler üstleneceksiniz. Ümidimiz, bu bayrağı bizden devralıp daha yukarılara taşımanızdır” dedi ve dereceye giren öğrencilere hangi üniversitede hangi bölümü tercih edeceğini sordu ve daha sonra öğrencilere hediyeler verdi.

Paylaş:

Yorum Bırak